.

Internet i komunikacja w Inteligentnym Domu

Budynek inteligentny to nie tylko system sterowania, ale także odpowiedni sposób poprowadzenia instalacji "medialnych" - telewizyjnej, telefonicznej, danych komputerowych... Zintegrowanie wszystkich sieci logicznych wewnątrz domu zdecydowanie podnosi wartość i komfort domu, a także łączy w sobie wygodę i bezpieczeństwo, umożliwiając efektywniejsze wykorzystanie domowych urządzeń, takich jak telefony, sprzęt RTV, komputery czy kamery.Wszystkie instalacje prowadzone są w układzie gwiazdy z punktem centralnym w jednym, określonym miejscu. Tak poprowadzone instalacje umożliwiają dowolne przyporządkowanie usług komunikacyjnych do pomieszczeń oraz zapewniają wysoką jakość sygnałów.


Każdy przekaz elektroniczny tj. telewizję, telefon lub Internet możemy skierować w dowolne miejsce swojego domu bez potrzeby kłopotliwego prowadzenia różnych przewodów, które w efekcie dają nam "kablowe spaghetti". Możemy przesyłać sygnał video do dowolnego odbiornika telewizyjnego bez konieczności przenoszenia sprzętu, zbudować wewnętrzną sieć telefoniczną i rozszerzyć ją o usługi takie, jak domofon czy interkom. Można dzięki temu np. oglądać film z DVD na dowolnym telewizorze lub odbierać domofon poprzez dowolny aparat telefoniczny (także bezprzewodowy). Jeśli w domu znajdują się dwa komputery, mamy możliwość utworzenia sieci komputerowej i swobodnego przesyłu danych między urządzeniami.
 


Za mało wiedzy? Znacznie więcej znajdziesz w poradnikach. Kliknij tu i poznaj je!Chcesz wiedzieć więcej o nowoczesnych instalacjach? Zapisz się na darmowy poradnik.

imię e-mail jestem


Dodaj komentarz:

Komentarze:

  • Darmowy Poradnik

    Email
    Imię
    Jestem

    Akceptuję politykę prywatności!